Barcaleta Politike

POLITIKANI I NDERSHEM

Dy shoke po diskutonin qe kush ishte politikani me i ndershem :
- Njeri nga shoket pergjigjet me thuaj nje politikan te ndershem,
te ju them nje kurve te virgjer... Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem
BURIMI I SIGURTE


Avokat Spartak Ngjela ishte shumė i shqetėsuar pasi gazeta
“Koha Jonė” kishte shkruar njė koment ku keqcitonte avokatin
sipas tė cilit, po tė bėhej Arben Malaj kryeministėr, Berisha e rrėzonte
pėr njė javė. Ngjela, i nxehur, filloi t’i kėrkonte llogari Nikollės nė t elefon pse kishte gėnjyer. Nikolla nga ana tjetėr e telefonit, filloi tė belbėzonte duke thėnė “Kisha burim tė sigurt”, “Kisha burim tė sigurt...”
Ore, kujt ja thua kėtė punėn e “burimit” ti mor zotėri! Ky ėshtė njė term qė
ta kemi mėsuar ne ty, se ti, deri para pak kohėsh, “burimin” e djeshem!
LISTA E ZGJEDHESVE


Pasi pėrfundoi vizitėn nė varrezat e dėshmorėve kryetari i opozitės,
Sali Berisha, u rrethua nga gazetarėt, tė cilėt kėrkonin tė nxirrnin lajmin
e ditės. Duke folur pėr dėshmorėt Berisha kaloi me takt tek problemi i listave
duke theksuar se zgjedhjet e lira dhe tė ndershme, ishin njė nga amanetet
e dėshmorėve. Reporterja e “TV Klanit”, e pakėnaqur nga pėrgjigjja, po i
ankohej njė koleges sė saj tė “ATN 1”, se Berisha as tė vdekurit nuk po i lė
rehat pėr listat. -Ē’faj ke ti pėr kėtė punė,- i tha kolegia, - vetė Berisha ka
thėnė qė dėshmorėt janė tė gjallė, bile disa prej tyre dhe nė listat e votimit!
Post a Comment

Popular Posts

Pageviews last month